вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 58
home Хроника

Кривична за кочанец: Со месеци силувал жена под закана дека ќе објави компромитирачки слики

Кривична за кочанец: Со месеци силувал жена под закана дека ќе објави компромитирачки слики

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против М.Л. (46) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“.

-Во периодот од ноември 2017 до 09.07.2018 година во неговиот дом во Кочани пријавениот, со закана дека ќе објави слики со компромитирачка содржина, во неколку наврати извршил обљуба врз женско лице од Кочани, информираат од МВР.