петок, 16. септември 2022. Вести денес: 72
home Хроника

Кривична за Гостиварец поради неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги

Кривична за Гостиварец поради неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против М.Ѓ.(30) од с.Здуње, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги психотропни супстанци и прекурсори“.

На 02.10.2019 околу 21.00 часот во с.Дебреше, гостиварско, полициски службеници извршиле преглед на патничкото возило што го управувал пријавениот, при што била пронајдена и одземена марихуана.

Коронавирус