среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 50
home Хроника

Кривична за две лица од Кичево, пронајдена голема количина на дрога кај нив

Кривична за две лица од Кичево, пронајдена голема количина на дрога кај нив

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против Б.Д.(26) и С.М.(31), двајцата од Кичево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци прекурсори“, информираат од МВР.

Б.Д.  набавил 1.184 грама  марихуана и 55 таблети диоксиметамфетамин и на почетокот на септември ги сокрил во гаража на второпријавениот С.М.. Дрогата била пронајдена и одземена на 25.09.2018 година при претрес на полициски службеници во домовите на пријавените, велат од полицијата.

Коронавирус