четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 121
home Хроника

Кривична за битолчанец, силувал 15 годишно девојче

Кривична за битолчанец, силувал 15 годишно девојче

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против П.К.(50) од село Породин-битолско поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “силување“.

На 24.05.2018 година во Битола во близина на улицата “Раштанска”, во такси возило, управувано од пријавениот, истиот извршил други полови дејствија врз 15 годишна малолетничка од Битола.

 

Коронавирус