понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 118
home Хроника

Кривична за 29- годишна кавадарчанка: Еве што пронашла полицијата во нејзиниот дом

Кривична за 29- годишна кавадарчанка: Еве што пронашла полицијата во нејзиниот дом

ОВР Кавадарци поднесе кривична пријава против В.М.(29) од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 29.10.2020, полициски службеници извршиле претрес во дом и помошни простории во Кавадарци каде престојувала пријавената, при што пронашле и одзеле хашиш, предмети со остатоци од марихуана, семенски материјал од растението канабис, предмети со остатоци од кокаин и пари во различни валути.

Коронавирус