недела, 12. јули 2020. Вести денес: 108
МЕГА БОМБА

Нуклеарна бoмба: Заев зема рeкет од 6 милиони евра! (АУДИО)

home Хроника

Кривична за 21- годишен скопјанец за „убиство во обид“: Пукал кон едно лице пред кафе-бар

Кривична за 21- годишен скопјанец за „убиство во обид“: Пукал кон едно лице пред кафе-бар

СВР Скопје-Единицата за насилен криминал-Одделение за крвни и сексуални деликти поднесе кривична пријава против Е.Ј.(21) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“ предвидено и казниво по член 123 вв член 19 од КЗ.

Имено на 30.08.2019 околу 14:10 часот во близина на влез за с.Арнакија пред кафе-бар по претходна вербална расправија пријавениот со пиштол испукал неколку куршуми кон Н.З.(36), нанесувајќи му повреди.

Парламентарни избори 2020