недела, 23. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Кривична за 2 малолетни лица од Битола: Полово нападнале 12. годишно дете- еве ги деталите

Кривична за 2 малолетни лица од Битола: Полово нападнале 12. годишно дете- еве ги деталите

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против две лица на возраст од 14 и 16 години, двајцата од Битола за сторени три кривични дела “полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“.

На 16/17.04.2018 година Битола на улица “Караорман”, во домот на првопријавениот, истиот извршил обљуба врз 12- годишно дете од Битола.

Во летниот период во 2017 година на паркинг-простор во Битола второпријавениот извршил обљуба врз 12- годишното дете.

Исто така, во февруари 2018 година во Битола, второпријавениот извршил други полови дејствија врз истото дете.

Коронавирус