недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 31
home Хроника

Кривична за 17 годишник, обљубил малолетна штипјанка

Кривична за 17 годишник, обљубил малолетна штипјанка

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе посебен извештај против 17-годишник од Виница поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“.

-На 22.08.2018 година околу 22.00 часот во домот на улица „Братство Единство“, во Виница, пријавениот извршил обљуба над 16-годишна девојка од Штип, информираат од МВР.

Коронавирус