сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 39
home Хроника

Кривична против 31-годишен скопјанец поради недозволено изработување и тргување со оружје

Кривична против 31-годишен скопјанец поради недозволено изработување и тргување со оружје

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при БЈБ поднесе кривична пријава против А.Љ.(31) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

На 05.09.2020 полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле две празни рамки за пиштол, рамка за пиштол со пет куршуми од 9 мм, маневарски куршум за автоматска пушка, балистички елек со заштитна плоча, гумена палка и др.

Коронавирус