вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 71
home Хроника

Кривична пријава за жител на Струга, додека бил во изолација отишол во спортска обложувалница и го истепал вработениот

Кривична пријава за жител на Струга, додека бил во изолација отишол во спортска обложувалница и го истепал вработениот

ОВР Струга поднесе кривична пијава против С.Р.(43) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“ и „непостапување според здраствени прописи за време на епидемија“.

Тој, на 27.09.2021 година, и покрај забраната за движење и задолжителна изолација по издадено решение од Државниот здравствен и санитарен инспекторат, се упатил во спортска обложувалница во Струга и со остар предмет физички го нападнал вработениот во објектот.

Коронавирус