вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 8
home Хроника

Кривична пријава за велешанец поради непочитување на здравствените протоколи

Кривична пријава за велешанец поради непочитување на здравствените протоколи

СВР Велес поднесе кривична пријава против правно лице – угостителски објект од Велес и против Н.З.(64)-сопственик и управител на правното лице поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

На 24.12.2020, полициски службеници извршиле контрола во објектот и констатирале дека не се почитувале одлуките на Владата, односно објектот работел по дозволеното време и во него имало гости.

Коронавирус