петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 119
home Хроника

Кривична пријава за тетовец за обид за убиство

Кривична пријава за тетовец за обид за убиство

Секторот за внатрешни работи Тетово поднесе кривична пријава против Б.И.(58) од село Вејце поради основано сомнение за сторени кривични дела “убиство во обид“ и “недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи “, информираат од МВР.

Од полицијата велат дека на 25 јули годинава во Тетово на улица „29-ти Ноември“ по претходна вербална расправија пријавениот од пиштол, испукал куршум кон И.М.(52) од село Џепчиште.

Коронавирус