среда, 7. декември 2022. Вести денес: 177
home Хроника

Кривична пријава за сопственик на објект што работел по дозволеното време

Кривична пријава за сопственик на објект што работел по дозволеното време

На 23.12.2020 во 00.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово, констатирале дека угостителски објект во с.Пирок, тетовско, сопственост на Г.П.(45), работел по дозволеното време и во него се наоѓале неколку лица, поради што на сопственикот на објектот ќе му биде поднесена соодветна пријава по член 206 од Кривичниот законик за сторено кривично дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија“.

Qatar 2022