среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Кривична пријава за скопјанец, нападнал маж

Кривична пријава за скопјанец, нападнал маж

СВР Скопје поднесе кривична пријава против М.Ј.(30) од Скопје.

Тој на 27.03.2022 на бензинска пумпа на ул.„Лука Геров“, по кратка вербална расправија тој со тврд предмет го нападнал А.Ш. (49) од с.Бојане.

Коронавирус