четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 130
home Хроника

Кривична пријава за скопјанец кој во камион превезувал 26 мигранти

Кривична пријава за скопјанец кој во камион превезувал 26 мигранти

Регионалниот центар за гранични работи Исток поднесе кривична пријава против С.С.(38) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење мигранти“.

Како што соопшти полицијата, на 11 јануари 2020 пријавениот, со товарно возило „фолксваген“, во атарот на село Свидовица превезувал 26 мигранти.

Коронавирус