сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 67
home Хроника

Кривична пријава за силување против 45-годишен струмичанец

Кривична пријава за силување против 45-годишен струмичанец

Секторот за внатрешни работи- Струмица до Основното јавно обвинителство- Струмица поднесе кривична пријава против СК (45) од Струмица, поради постоење на основано сомневање дека пријавениот сторил кривично дело „силување и други полови дејствија“, сопштија денеска од струмичката полиција.

По целосно документирање на настанот од страна на полицијата подготвена е кривична пријава што е доставена во ОЈО-Струмица.

 

Коронавирус