сабота, 31. октомври 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Кривична пријава за охриѓанец поради бесправно сечење на огревно дрво

Кривична пријава за охриѓанец поради бесправно сечење на огревно дрво

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.Ч.(60) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „пустошење шума“ и „узурпација на недвижности“.

Во текот на феврури 2019 година на планина Галичица, од парцела во државна сопственост, пријавениот бесправно исекол поголема количина огревно дрво.

Дел од дрвата била пронајдени и одземени од вработени во шумска полиција.

Коронавирус