вторник, 3. август 2021. Вести денес: 174
home Хроника

Кривична пријава за малолетници од Берово: Продавале и консумирале марихуана

Кривична пријава за малолетници од Берово: Продавале и консумирале марихуана

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против А.К.(17) од Берово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“ и против Т.Д.(16) од Берово поради постоење основи на сомнение за сторени дела „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“ и „овозможување на употреба наркотични дроги“.

На 29.03.2019 година во Берово пријавените му продале марихуана на Н.Р.. а потоа и консумирале марихуана.

Коронавирус