понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 21
home Хроника

Кривична пријава за кавадарчанец за дивоградба

Кривична пријава за кавадарчанец за дивоградба

Одделението за внатрешни работи Кавадарци поднесе кривична пријава против З.Ј.(46) од Кавадарци осомничен за сторено кривично дело „бесправно градење“.

Од МВР денеска информираа дека во периодот од 2016 до 2018 година, тој изградил викенд куќа во место викано „Катуниште“, атар на кавадаречкото село Моклиште, без да поседува одобрение за градење на објектот од надлежен орган. (MИА)