вторник, 28. март 2023. Вести денес: 116
home Хроника

Кривична пријава за гостиварец поради обид за убиство

Кривична пријава за гостиварец поради обид за убиство

Наворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против С.Б. (33) од село Горно Седларце, тетовско поради основи на сомнение за сторено кривично дело ,,убиство во обид“.

На 20.08.2018 година околу 10,40 часот во Гостивар, во село Долна Бањица, пред домот на А.У.(54), неговиот зет за ќерка С.Б. од село Горно Седларце, тетовско, со пиштол пукал кон А.У. повредувајќи го во пределот на стомакот, по што А.У. со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“.

loading...