вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 67
home Хроника

Кривична пријава за дилер од Штип

Кривична пријава за дилер од Штип

СВР Штип поднесе кривична пријава против Т.К.(40) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

При претрес во домот на пријавениот во Штип, полициски службеници пронашле и одзеле марихуана.

Коронавирус