вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 121
home Хроника

Кривична пријава за дилер од Кичево

Кривична пријава за дилер од Кичево

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „овозможување на употреба на наркотични дроги“, ОВР Кичево поднесе кривична пријава против Д.К.(39) од Кичево.

Тој, на  18.05.2020 година, на ул.„Борис Кидрич“ во Кичево, на едно лице  му продал хероин.

Коронавирус