сабота, 28. март 2020. Вести денес: 100
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Кривична пријава за дилер од Гостивар

Кривична пријава за дилер од Гостивар

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против М.Т.(25) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 22.08.2019 на ул.„ЈНА“ во Гостивар, полициски службеници извршиле преглед на патничко моторно возило „бмв“, кое било управувано од М.Т., при што пронашле и одзеле марихуана и мешавина од тутун и марихуана.