среда, 4. август 2021. Вести денес: 106
Вонредна вест

ГОЛЕМ РАСТ: 164 новозаболени од коронавирус, починаа три лица

home Хроника

Кривична пријава за дилер од Гостивар

ОВР Гостивар поднесе кривична пријава против К.П.(49) од Гостивар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 01.10.2020, полициски службеници од ОВР Гостивар извршиле претрес во домот и помошните простории на пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана и хероин.

Коронавирус