четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 139
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Кривична пријава за дилер од Гостивар

Кривична пријава за дилер од Гостивар

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против С.И.(22) од Гостивар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 10.12.2019 во населбата „Грудајци“ во Гостивар, полициски службеници извршле претрес во дворното место од куќата во која бил С.И., при што пронашле и одзеле марихуана и кокаин.

Коронавирус