среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 138
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Кривична пријава за бесправно градење

Кривична пријава за бесправно градење

СВР Скопје-Единица за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против А.А. (61) од Скопје за сторено кривично дело  ,,Бесправно градење”  по чл.244-а од КЗ.

Пријавениот започнал со градежни активности на парцела во општина Гази Баба, без да поседува Одобрение за градење издадено од надлежен орган  во согласност со чл.56 ст.1 од Законот за градење.

Коронавирус