петок, 7. август 2020. Вести денес: 139
home Хроника

Кривична пријава за 27 годишната девојка која на 1 јануари по расправија сакаше да ја запали куќата на момчето со кое била во врска

Кривична пријава за 27 годишната девојка која на 1 јануари по расправија сакаше да ја запали куќата на момчето со кое била во врска

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против С.А.(27) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

На 01.01.2020 на ул.„Славеј Планина“, во куќата на Ц.Р., влегла пријавената – девојка на неговиот внук Д.К. и К.А.(27), по што започнале расправија со Д.К., по што С.А. истурила бензин низ просторијата и предизвикала пожар, информираат од МВР.

Коронавирус