вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 186
home Хроника

Кривична пријава против жител на с.Здуње – се сомнева дека бил дилер на дрога

Кривична пријава против жител на с.Здуње – се сомнева дека бил дилер на дрога

ОВР Гостивар поднесе кривична пријава против С.Б.(58) од с.Здуње, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 28.04.2021 на наплатна станица на автопатот Тетово-Гостивар, полициски службеници извршиле преглед во патничко возило, управувано од пријавениот, при што пронашле и одзеле хероин.

ЕУРО 2020

Македонија