среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Кривична пријава против скопјанец за „ширење расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“

Кривична пријава против скопјанец за „ширење расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Б.К.(23) од Сарај, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторено ккривично дело „ширење расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“.

Тој, на 09.12.2021 година, по објавен текст од интернет портал на социјална мрежа Фејсбук, напишал коментар со кој поттикнал омраза и насилство против одредена група на граѓани.

Коронавирус