петок, 14. јануари 2022. Вести денес: 129
home Хроника

Кривична пријава против Прилепчанец, кај него била пронајдена марихуна

Кривична пријава против Прилепчанец, кај него била пронајдена марихуна

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Х.Р.(23) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 4 февруари 2019 година при извршен преглед на лица и возила од страна на полициски службеници, кај пријавениот била пронајдена и одземена марихуана.

Коронавирус