петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 148
home Хроника

Кривична пријава против малолетник од Кочани

Кривична пријава против малолетник од Кочани

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани, поднесе кривична пријава против малолетник од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

На 26.09.2021, полициски службеници извршиле контрола и не го пронашле пријавениот во својот дом и покрај тоа што имал решение за домашна изолација.

Коронавирус