вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 156
home Хроника

Кривична пријава против дилер од Кавадарци

Кривична пријава против дилер од Кавадарци

ОВР Кавадарци поднесе кривична пријава против П.М.(39) од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 16.10.2020 полициски службеници извршиле претрес во неговиот дом во Кавадарци, при што пронашле и одзеле хероин, марихуана, мешавина од кофеин и парацетамол и дигитална вага.

Локални избори 2021