вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 12
home Хроника

Кривична пријава против 43. годишник од Свети Николе – кај него полицијата го пронашла ова!

Кривична пријава против 43. годишник од Свети Николе – кај него полицијата го пронашла ова!

ОВР Свети Николе поднесе кривичнa пријавa против С.И.(43) од Свети Николе, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „овозможување на употреба наркотични дроги“.

На 27.01.2021 полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, каде биле затекнати уште две лица, апри што бил пронајден хероин.

Коронавирус