четврток, 6. мај 2021. Вести денес: 197
home Хроника

Креирал лажен профил на Фејсбук и Инстаграм и испраќал закани по живот на едно лице- си заработи кривична

Креирал лажен профил на Фејсбук и Инстаграм и испраќал закани по живот на едно лице- си заработи кривична

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „загрозување на сигурноста“, ОВР Дебар, до надлежното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против М.К.(34) од Дебар.

Тој, на социјалните мрежи „Фејсбук“ и „Инстаграм“, креирал лажен профил од кој, во повеќе наврати на О.Р. од Дебар му испраќал закани по неговиот живот и видео записи со недолична содржина.

Коронавирус