понеделник, 10. мај 2021. Вести денес: 180
home Хроника

Кражба во Спорт лајф – разбојникот си заминал со целиот дневен промет

Разбојникот побегнал во непознат правец. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.
Кражба во Спорт лајф – разбојникот си заминал со целиот дневен промет

Спортската обложувалница „Спорт лајф“ на булеварот „Крсте Мисирков“ во Скопје вчера е ограбена при што се одземени парите од дневниот промет.

Разбојникот побегнал во непознат правец. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коронавирус