сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 98
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Кражба во скопско училиште

Кражба во скопско училиште

На 27 март 2020 во 09.15 часот во СВР Скопје, Р.Ѓ. пријавила дека во периодот од 13:00 часот на 26 март 2020 до 09:00 часот на 27 март 2020, непознато лице насилно влегло во простории од училиште на ул.„Мирче Ацев“ во Скопје и одзело технички уреди.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Коронавирус