вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 106
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хроника

Кражба во Прилеп: Од стан украл ќебиња и избегал, бабата и внукот го стигнале

Кражба во Прилеп: Од стан украл ќебиња и избегал, бабата и внукот го стигнале

Вчера околу 17 часот на ул. „Ристе Ристески Ричко“ во Прилеп, во куќата на Б.П. (34), непознато лице извршило разбојничка кражба. Сторителот преку незаклучената влезна врата влегол внатре и одзел две ќеси со ќебиња.

Притоа, сторителот бил забележан од шестгодишната ќерка на Б.П., која кажала на нејзината баба Б.И. (60) и на 12-годишниот брат. На ул.„Александар Македонски“ тие го стигнале лицето, кое физички го нападнало 12-годишникот и избегало.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на настанот.