среда, 19. јуни 2019. Вести денес: 35
home Хроника

Кражба во пекара во Скопје: Едно лице разгледувало што да купи, другото одзело пари од касата

Кражба во пекара во Скопје: Едно лице разгледувало што да купи, другото одзело пари од касата

Утрово околу 03,15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во пекара на улица „Московска“ две лица извршиле кражба.

Според пријавеното, додека едното лице разгледувало што да купи, другото одзело пари од касата.

СВР Скопје презема мерки за расчистување на случајот.