понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 38
home Хроника

Кражба во МИА, одземен дел од техничката опрема

Кражба во МИА, одземен дел од техничката опрема

Непознати сторители околу полноќ извршиле кражба во просториите на Македонската Информативна Агенција.

Сторителите одзеле дел од техничката опрема на МИА.

Извршен е увид од страна на полицијата и се трага по сторителите.

Коронавирус