понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 129
home Хроника

Кражба во магацински простор во Скопје

Кражба во магацински простор во Скопје

На 16.09.2021 во 21:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека едно лице влегло во магацински простор на маркет на ул.„Македонско Косовска бригада“ и од чанта на една вработена одзело пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021