понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Кражба во казино во Скопје

Кражба во казино во Скопје

Две непознати лица вчера извршиле разбојништво во казино на ул. „Вангел Дину“ во Скопје.

МВР информира дека сторителите со закана со пиштол од касата одзеле околу 50.000 денари, по што побегнале во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.