недела, 19. септември 2021. Вести денес: 65
home Хроника

Кражба во казино во Скопје: Ѝ се заканил на вработената и земал пари од прометот

Кражба во казино во Скопје: Ѝ се заканил на вработената и земал пари од прометот

На 22.07.2021 околу 03.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино на ул.„Максим Горки“ едно лице со закана кон вработената одзело пари од прометот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус