недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Кражба во аптека во Кисела Вода

Кражба во аптека во Кисела Вода

Во СВР Скопје вчера околу 20:55 часот било пријавено дека во аптека на ул.„Христо Татарчев“, едно лице со закана од вработената одзело пари од дневниот промет.

СВР Скопје презема мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус