среда, 24. февруари 2021. Вести денес: 122
home Хроника

Кражба на бензинска пумпа во Скопје

Кражба на бензинска пумпа во Скопје

Вчера околу 21:50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бензинска пумпа на ул.„Беласица“, две лица со закана со оружје врз вработените, одзеле пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус