понеделник, 5. јуни 2023. Вести денес: 139
home Хроника

Крај Сатеска најдено починато машко лице

Крај Сатеска најдено починато машко лице

На стариот пат Охрид-Струга, во близина на реката Сатеска, било пронајдено телото на Д.С. (60) од Охрид.

Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид.

Д.С. на 7 февруари бил пријавен за исчезнат од страна на неговата сопруга Н.С.

По наредба на Јавен обвинител на телото на починатиот ќе биде извршена обдукција.