понеделник, 21. септември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Крај на драмата: Пронајдено исчезнатото девојче од Кичево

Крај на драмата: Пронајдено исчезнатото девојче од Кичево

Пронајдена е 15-годишната кичевка по која трагаше полицијата по пријава од нејзината мајка.

Како што известува портпаролот на СВР -Охрид Стефан Димоски, девојчето синоќа било пронајдено околу полноќ.

-На 13 јануари оваа година, во 15 часот и 15 минути во полициската станица во Кичево, У.С.44 годишен од Кичево пријавила дека нејзината 15-годишна ќерка исчезнала. Полициската станица Кичево презела мерки и малолетничката била пронајдена синоќа околу 00.00 часот, изјави Димоски.

Коронавирус