петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 191
Во живо

Централен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Штип

home Хроника

Краделе медицински средства од здравствена установа

Краделе медицински средства од здравствена установа

На 02.07.2021 од страна на полициски службеници од Полициска станица Центар приведен е И.Т.(37), а на разговор бил повикан В.П.(36), двајцата од Скопје, поради сомнение за кражба на медицински средства од здравствена установа во Скопје извршена на 22/24.06.2021.

По комплетирањето на службениот материјал ќе следува кривична пријава.

Коронавирус