среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 137
Во живо

ВО ЖИВО: 31 година ВМРО-ДПМНЕ „Македонија за сите луѓе“

home Хроника

Крадел во продажен објект и бил фатен на дело – приведен крадец од Скопје

Крадел во продажен објект и бил фатен на дело – приведен крадец од Скопје

На 10.02.2021 во 23.40 часот на ул.„Димитрие Чуповски“, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Т.А.(36) од Скопје, затоа што бил затекнат при извршување тешка кражба во продажен објект. При преглед кај него биле пронајдени одземените предмети и биле вратени во објектот.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ЕУРО 2020

Македонија