петок, 5. март 2021. Вести денес: 131
home Хроника

Крадец фатен на дело во Штип

Крадец фатен на дело во Штип

На 19.01.2021 во 23:40 часот во Штип, полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода Ф.И.(31) од Штип, затоа што бил затекнат при вршење на кривично дело „тешка кражба“ од куќа.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус