четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 63
home Хроника

Крадец фатен на дело во куќа во Свети Николе

Крадец фатен на дело во куќа во Свети Николе

На 16.09.2021, полициски службеници од ОВР Свети Николе го лишиле од слобода А.Б.(33) од Свети Николе затоа што во 11:30 часот на ул.„Јане Сандански“ во Свети Николе бил затекнат при вршење на кривично дело „тешка кражба во обид“ во куќа.

По комплетирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Локални избори 2021